Zeytinburnu İş Makinasi Kursları

İŞ MAKİNALARI KURSLARIMIZ FİYAT VE SAATLERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ TELEFON NUMARASINDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

GSM       : 0536 646 16 23

Zeytinburnu İş Makinasi Kursları, kastamonu iş makinası kursu, özel araba iş makinaları kursu, iş makinesi ehliyeti veren kurslar istanbul

BİLGİ: Loder (Yükleyici): Bu makine tipi yükleme işlerinde kullanılır. Loder, bir traktör ve önde yüklemeyi sağlayan kepçe kısmından oluşur. Kepçe kısmı hidrolik sistemlerle hareket ettirilir.

Bekoloder (Kazıcı-Yükleyici): Beko Loderların (Backhoe Loader) loderden farkı, aynı zamanda kazıcı özelliğinin olmasıdır. Hem kazıcı hem yükleyicidir. Bir traktör, önde yüklemeyi sağlayan kepçe, arkada kazıcı  kısmından oluşur. Beko Loderde, yükleme ve kazıcı kısmının hareketi, hidrolik sistem ile gerçekleşir. İş makinaları sektöründe en yaygın kullanılan iş makinalarından biridir. Yükleyici kısmı, malzemeyi, bir yerden alıp kısa mesafede başka bir yere yüklemek için kullanılır. Uzun mesafede yük taşımak için uygun degildir. Kazıcı kısmı, hendek kazıları, kanal kazıları, yapı temelleri, kazıp yükleme işlemleri ve kırıcı aparatı takıldığında kırıcı işlemlerini yapabilmektedir.

Loderlerle Yapılan Başlıca İşler :

  • Kapasitesi içinde çok sert olmayan zeminlerin kazılmasında,
  • Kum ve çakılın ocaklarından çıkarılması ve taşıyıcı makinelere yüklenmesinde,
  • Maden ocaklarından çıkarılan maden cevherinin, taşıyıcı makinelere yüklenmesinde,
  • Kömür ocaklarında uygun yerlerde kazı işleri ve yükleme işlerinde,
  • önceden kazılmış veya kendi kazdığı gerecin depo edilmesinde,
  • Gerektiğinde zemin yüzeyinin sıyrılması ve temizlenmesinde.